Jaki stolik kawowy wybrać

  • Post category:Stolarnia

Stolik kawowy jest ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Przed zakupem warto przemyśleć jakie funkcje będzie on dla nas spełniał. Może będziecie chcieli pić przy nim kawę w domowym zaciszu a może od czasu do czasu również zaprosicie znajomych do gry w planszówki. Wybierając stolik kawowy zwróćmy uwagę także na styl wnętrza, w którym chcielibyście taki stolik umieścić. Drewno ma tą zaletę, że pasuje do większości stylów. Zawsze również można połączyć drewno ze szkłem lub metalem, co szczególnie pasuje do nowoczesnych i loftowych wnętrz. Drewno pomalowane na dowolny kolor w prosty sposób dopasuje się do wymaganego stylu. Dodanie metalowych nóg do drewnianego blatu sprawi, że taki stolik z łatwością odnajdzie się w industrialnych wnętrzach.

Jak dobrać stolik kawowy do kanapy

W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się uniwersalnymi radami:

  • – stolik powinien być dopasowany wielkością do rozmiarów kanapy; optymalnie jest aby długość stolika stanowiła około 2/3 długości kanapy, natomiast odległość stolika od sofy powinna mieć około 40 cm,
  • aby zapewnić wygodne korzystanie stolik powinien być od 2,5 do 5 cm niżej niż siedzisko kanapy (będzie nam się wygodniej odkładać kawę ), jednak gdy stolik kawowy ma służyć także np. do korzystania z komputera to powinien być o kilka cm wyższy od kanapy aby łatwiej nam było z niego korzystać. Wszystko zależy od potrzeb. Standardowe wysokości stolików wahają się pomiędzy 40-55 cm,
  • stolik nie powinien odbiegać stylem od kanapy i innych mebli w otoczeniu.

Jaki stolik kawowy do salonu

Tutaj z jednej strony warto zastanowić się do jakiego celu taki stolik będzie służył. Gdy chcielibyście używać go tylko do odpoczynku przy kawie lub herbacie to wystarczy stolik małych rozmiarów. Jeśli chcemy, aby stolik stanowił tylko element dekoracyjny, na którym położymy wazon lub inną dekoracje to wybierzmy również mniejszy stolik. Gdy jednak stolik będzie stanowił centrum towarzyskich spotkań lub zabaw z dziećmi to może warto rozważyć taki większych rozmiarów.

Przy wyborze idealnego stolika należy pamiętać aby był on także proporcjonalny do innych mebli i rozmiaru wnętrza.

Stolik kawowy okrągły czy prostokątny

Wybór kształtu stolika zależy od stylu mebli, gdy mamy meble o zaoblonych krawędziach to lepszy będzie okrągły lub owalny stolik. Natomiast gdy meble są kwadratowe lub prostokątne to lepszy w takim samym kształcie. Gdy wokół stolika będziemy chcieli postawić pufy i fotele to lepiej będzie wybrać okrągły. Prostokątne stoliki jednak nadają się do kanap i do narożników. Gdy mamy w domu dzieci to lepiej będzie posiadać stolik bez kantów.

Stolik kawowy z szufladą lub półką, a może bez nóg, ale na kółkach

Chcielibyście mieć miejsce gdzie moglibyście odłożyć swoją ulubioną książkę lub gazetę? Stolik z szufladą lub półką umożliwi w ten sposób na schludne przechowywanie rzeczy „pod ręką”. Dodatek w postaci szuflady lub półki sprawdzi się również do małych mieszkań. Jest to sposób na lepsze wykorzystanie przestrzeni w takim wnętrzu. Jeśli zależy nam na mobilności stolika to warto rozważyć opcje montażu kółek.

Stolik kawowy do biura

W tej wersji stolik powianiem służyć umileniu czasu spędzonego przy kawie w kąciku kawowym w Twoim biurze. Rozmiar stolika zależeć będzie od ilości osób z niego korzystających w tym samym czasie. Świetnie taki stolik sprawdzi się także w recepcji, która jest wizytówką Twojej firmy. W zależności od umiejscowienia elegancki i stylowy stolik kawowy przyczyni się do wywarcia dobrego wrażenia na Twoich klientach oraz pracownikach. Przy wyborze stolika warto określić jego przeznaczenie. Jeśli wybrany przez nas stolik kawowy będzie również używany jako miejsce pracy przy komputerze lub z dokumentami to warto wybrać stolik o kilka cm wyższy od siedziska.

Stolik kawowy do ogrodu

W tym wypadku także warto dopasować go do otaczających go mebli (krzeseł czy innych ławek ogrodowych). Stolik do ogrodu musi być odpowiednio zaimpregnowany, aby był odporny na czynniki zewnętrzne. Na zimę powinno wynieść z ogrodu lub tarasu.

Masz pomysł na swój wymarzony stolik kawowy, skontaktuj się z Nami telefonicznie lub mailowo, a my zaprojektujemy go dla Ciebie.

Dodaj komentarz