Schody drewniane wewnętrzne

Potrzebujesz eleganckich i solidnych schodów do Twojego wnętrzna? Chciałbyś wprowadzić trochę natury do swojego domu? Jeśli tak to schody drewniane spełniają te warunki.

Kiedy schody drewniane?

Schody drewniane nadają stylu i elegancji. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym wnętrzu. Jeśli zatem szukasz stylowego i naturalnego rozwiązania to schody drewniane są właśnie dla Ciebie.

Z jakiego drewna schody?

Schody są elementem budynku, który jest intensywnie eksploatowany. Dlatego ważne jest aby materiał, z którego są zrobione był trwały i wytrzymały. Kryterium wytrzymałości spełniają tzw. twarde gatunki drewna. Jednym z piękniejszych gatunków twardego drewna jest dąb.

Schody dębowe

Dąb jest jednym ze szlachetniejszych i piękniejszych gatunków drewna. Drewno dębowe występuje w dwóch różnych klasach. Wybierając klasę drewna dębowego mamy do wyboru klasę AB (bez sęków lub z niewielką ilościom) lub rustic (z sękami).

Schody dębowe z sękami

Klasa rustic zawiera sporą liczbę sęków dlatego pasuje do rustykalnych i nowoczesnych wnętrz. Oczywiście każdy sęk jest przez nas odpowiednio wypełniony i zabezpieczony. Natomiast klasa AB nadaje drewnu jednolity wygląd oraz cena jest wyższa niż w przypadku klasy rustic. Wykonujemy schody zarówno w klasie AB oraz rustic.

Schody drewniane z ledem

Dodatkowym elementem schodów może być oświetlenie LED. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość podświetlenia schodów co zapewni łatwość poruszania się po schodach po zmroku. Istnieje także możliwość zamontowania czujnika ruchu, który będzie włączał oświetlenie gdy osoba będzie w pobliżu oraz wyłączał po pewnym czasie. Kolejną zaletą oświetlenia LED jest ich energooszczędność. LED-y mogą być zamontowane w różnych miejscach np. pod stopniem, w ścianie wzdłuż schodów lub w listwach na stopniach.

Schody drewniane do samodzielnego montażu

Jeśli chcecie sami zamontować swoje schody to u nas możecie zamówić poszczególne elementy schodów (stopnice, podstopnice, spocznik, balustrada, cokolik) na wymiar. Po ustaleniu wszystkich parametrów, wykonany zamówienie, a następnie wyślemy je do Was, razem z niektórymi materiałami potrzebnymi do montażu. Takie rozwiązanie będzie dla Was oszczędnością pieniędzy. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek pytania i wątpliwości to zdzwońcie i piszcie do nas. Z przyjemnością odpowiemy do wszystkie pytania.

Schody drewniane do domu – co się na nie składa

 • stopień składa się z:
  • stopnicy – jest to pozioma część stopnia, na której stawiamy stopę
  • podstopnicy – to pionowo część stopnia znajdująca się pod stopnicą

  Stopnica oraz podstopnica tworzą bieg schodów.

 • spocznik (podest) – jest to element oddzielający biegi schodów
 • nosek – wystająca cześć stopnicy zwiększająca jej powierzchnie; nie jest to obowiązkowy element schodów
 • balustrada – składają się na nią pionowe elementy montowane wzdłuż schodów
 • cokolik – cześć schodów przylegająca do ściany klatki schodowej

Oferujemy

Nasze realizacje

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo a my doradzimy i wycenimy dla Ciebie schody do Twojego domu.